Všade samé nezmysly..

Autor: Veronika Liptajová | 24.9.2015 o 9:45 | Karma článku: 4,57 | Prečítané:  203x

 Pri dnešnom dianí v našej republike sa mi len ťažko hľadajú slová. Čoraz viac mám pocit, že buď ja nerozumiem ani zďaleka politickému dianiu alebo naši politici robia každým dňom nezmyselnejšie veci.

 Ale najhoršie je pre mňa vidieť ľudí, ktorí sa nezaujímajú, ktorí sa nepýtajú, ktorí sa na politiku z vysoka kašlú. Práve takýto ľudia sú pre našich drahých politikov najlepšou potravou.. Pretože títo sa všetkého zdržujú, hlavne volieb, čo im - našim drahým - vyhovuje. Radšej nech voliť nejde ak by nemal voliť ich stranu - hovoria si mnohí. Mladí ľudia si ani zďaleka neuvedomujú ako ubližujú našej krajine, keď nevyužijú svoje právo a neprídu k volebným urnám. A oni vlastne neubližujú len krajine, ale ubližujú predovšetkým sebe a svojej budúcnosti.


Teraz ma naozaj trápi otázka, že kto akože zvolil našu terajšiu vládnucu stranu? Tú stranu, ktorá neustále rieši len samé banality, najnovšie utečencov, kvóty a neviem čo ešte? Kto ich zvolil? Ja Vám to poviem.. Volili ich naši rodičia, starí rodičia pretože im verili. Verili v zmenu k lepšiemu. Bohužiaľ nestalo sa. Boli vo vláde naozaj dlho na to aby ukázali, že sú tu pre nás, pre ľudí, že áno ide im o napredovanie republiky, ale nie oni to za celý ten čas neukázali a ešte teraz budú riešiť utečencov (pardón, migrantov), ktorí aj tak ani zďaleka netúžia zostať u nás. Samozrejme, na Slovensku to vždy tak bolo, že najdôležitejšie veci sa odkladali a riešili sa len tie, ktoré vláda považovala za potrebné. Ale povedzme si otvorene sú migranti naozaj našim jediným problémom? Určite nie. Naším jediným a najväčším problémom je, že sa vláda nestará o to, o čo by sa mala. Predovšetkým o naše školstvo a zdravotníctvo.


Keď sa vrátime k migrantom. Je to pár dní, čo som čítala článok o tom ako my ich potrebujeme. Veľmi ma zaujímalo prečo, tak som si to prečítala a zostala som priam s otvorenými ústami. Tak aby som Vás dostala do obrazu. Veľkí investori, ktorí prišli na Slovensko sa sťažujú na nedostatok zamestnancov a naivne si myslia, že práve príchod migrantov by vyriešil ich problém. Keď si vezmem aká je u nás a hlavne v niektorých krajoch nezamestnanosť tak tomu nedostatku neverím. Ale uverila by som v prípade, ak zamestnanci majú robiť za minimálnu mzdu a majú na svojej pozícii tvrdo muklovať. V tomto prípade nech sa na mňa nikto nehnevá, ale to je extrém, do ktorého by išiel len blázon. A áno práve v toto firmy dúfajú, že prídu blázni - migranti a budú ich môcť tvrdo zdierať za pár halierov. Je síce pravda, že migranti sú od nás iní. Majú iné vierovyznanie, iné vychovanie, iné tradície. Ale myslím, že taktiež majú zdravý rozum a nenechajú zo seba robiť otrokov. Oni predsa odišli z krajiny za lepším životom, neodišli preto aby mohli zostať na nejakom Slovensku, kde by na nich ryžovali investori z iných krajín..

Taktiež si myslím, že táto nazvime to invázia migrantov neprišla len tak zo dňa na deň. Toto všetko muselo trvať už roky, ale až teraz to prepuklo do takéhoto extrému. Keď v televízii eštelen sa rozbiehala téma migranti a bola reportáž o tom ako vrúcne ich niektoré krajiny privítali prišlo mi to milé. Asi rovnako ako aj im na začiatku. Ale všetky tieto krajiny postupne prichádzajú na to ako si týmto krokom ublížili. Pretože migrantov je čoraz viac až im začínajú prerastať cez hlavu a to som zvedavá, čo budú robiť teraz. Nakoniec ešte budú žiadať o rozdelenie migrantov. Tudududuuuuuu a je to tu. Ledva som to stihla dopovedať a dnes už v správach vidím schválené kvóty. Najprv som tomu neverila, tak som si pobrhlila oči, dala načítať stránku so správami ešte raz, ale nepomohlo, ten článok tam stále bol. A teraz som opäť dostala pocit, že nám tá európska únia naozaj neprospieva.


Náš štát ide z kaluže do blata a opačne a stále donekonečna. Pýtam sa, kedy už toto všetko mieni skončiť? Kedy sa prestaneme tváriť, že nič nevidíme a začneme robiť niečo pre to aby u nás a hlavne nám bolo lepšie?! Ja dúfam, že tej chvíle kedy príde zmena sa raz dočkám. Ja sa neustále snažím pochopiť o čo sa usiluje naša vládnuca strana, čo chcú dosiahnuť svojimi činmi, ale priznávam, že naozaj v ich činoch nevidím žiadny zmysel.

Som presvedčená, že vládnuca strana by mala stáť za ľuďmi, mala by robiť všetko pre ľudí. Ale oni robia všetko naopak a až keď vidia, že je pred voľbami a horí im pod zadkom tak rýchlo niečo vymyslia, aby tá staršia generácia si povedala, že ale veď predsa niečo pre nás urobili, tak ich budeme opäť voliť. Lenže ono to nie je len o tých pár mesiacoch pred voľbami ale ono je to o celom vládnucom období, cez ktoré nepohli ani prstom. Dobre viem, mýlim sa, pohli prstom ale len pre svoje vlastné blaho a hlavne bohatstvo. Je mi až zle keď vidím ako nechutne zbohatli len tým, že sedia na čele parlamentu a pre ľudí nerobia nič. Ak to vyznelo ako závisť tak sa mýlite, vôbec im nezávidím. Nemám im čo závidieť. Radšej budem žiť skromne s čistým vedomím a svedomím ako mať za ušami toľko špinavostí a najmä toľko nešťastných osudov ľudí, ktorí sa mnohokrát spoliehali, že štát je tu na to aby pomohol.

Takže aby som to zhrnula. Nenechajte sa obalamutiť tými, čo Vám tvrdia, že migranti sú náš najväčší problém. Nebuďte ticho, keď sa Vám niečo nepáči. A ak sa Vám niečo nepáči tak s tým niečo robte, tým, že pôjdete voliť môžete zmeniť budúcnosť Vás, ale aj celého nášho štátu. A nakoniec Vám chcem pripomenúť - neverte rečiam a sľubom, ale činom - ako sa hovorí, nikto Ti nemôže dať toľko ako Ti ja môžem sľúbiť :-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?