Všetci chceme Fica!

Autor: Veronika Liptajová | 28.1.2016 o 18:54 | Karma článku: 9,26 | Prečítané:  410x

Presne tento dojem musí mať človek z prebiehajúcej predvolebnej kampane. Nikto sa nezaoberá stavom krajiny, nikto nenavrhuje opatrenia, ktoré by stav vecí zlepšili.

Predvolebným trendom je škandalizácia jedinej strany, ktorá na rozdiel od ostatných má šancu zabojovať za zmeny. A posunúť Slovensko k civilizovanému svetu, kde je miliardové rozkrádanie verejných financií neprípustné. U nás je to však normálne a sme takto spokojní.

Človeka v posledných dňoch až zamrzí, že Procházku nemôžme upáliť na hranici. To by bolo zadosťučinenie, ktoré si naša krásna, neprávosťami zmietaná vlasť zaslúži. Konečne sme zistili, že jediný problém slovenskej politiky, najväčší zločinec a klamár je práve Procházka a všetci máme chuť mu to spočítať. Ostatní politici, aj nie politici (rozumej „čestní podnikatelia“), majú s nami len tie najlepšie úmysly. Chcú nám pomôcť, pretože chápu naše problémy a najradšej by sa roztrhali, len aby sme sa my všetci mali lepšie. Je im jedno, že na kampaň míňajú obrovské peniaze, pretože to predsa robia z lásky k nám. Nikdy im ani nenapadne, že peniažky z kampane by sa mali vrátiť. Prečo? Pretože to robia pre nás, pretože láska k blížnemu im to takto káže.

Aby sme si rozumeli, tento blog nie je obranou Radoslava Procházku. Jeho schopnosť verejne komunikovať zrozumiteľné stanoviská je naozaj na zaplakanie. Ale. To, čo z Procházku robia médiá a naša „akože opozícia“, z toho musí byť kriticky mysliacemu človeku nevoľno. Účelová diskreditácia jedinej strany, ktorá vytŕča z trpasličieho radu ministrán je neprehliadnuteľná. Zrazu je všetkým jedno, v akom stave sa Slovensko vďaka vláde jednej nenásytnej strany nachádza. Hlavne treba politicky odrovnať Procházku.

Fico už vlastne nikomu neprekáža. Všetkým vadí Procházka. Mať výhrady voči Procházkovi je samozrejme pochopiteľné stanovisko, pretože politikov musíme kritizovať. Problém však je, ak sa pozornosť účelovo sústreďuje na diskreditáciu. A presne to sa práve deje. Dnes je realita taká, že žiadna strana nepotrebuje silného Procházku. To už radšej akceptujú Fica, aj keď to ako správni fachmani nepovedia priamo. Pýtate sa prečo? Pretože nikomu nevyhovuje, aby štát nemohol obchodovať so schránkami a zodpovednosť za verejné funkcie je niečo, na čo by nie len Fico, ale aj Bugár, Figeľ či Danko pristupovali len straaašne neradi.

Čo už, na Slovensku to tak chodí. Každý, kto chce niečo zmeniť, musí byť verejne popravený. Pretože my sme predsa Slováci, holubičí národ, ktorý je spokojný so všetkým, čo sa mu naservíruje. A práve preto dnes všetci chceme Fica. Veď on je vlastne celkom fajn. Na rozdiel od pekelníka Procházku (Boh nás od neho ochraňuj!). Všetci sme za Fica – nie len jeho voliči, ale aj (a najmä) „opozičné strany“, novinári, všetci uznávaní komentátori, skrátka VŠETCI. Radosť žiť v tejto krajine! A vládnuť? Vládnuť slovenskému národu musí byť nepredstaviteľná zábava. Alebo azda niekto pochybuje, že na aktuálnej predvolebnej kampani sa najviac smeje práve pán premiér a jeho spolustraníci?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?