Splňte si aj vy svoj sen.

Autor: Veronika Liptajová | 11.3.2016 o 7:08 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  121x

 Koľkí z vás už stáli pred otázkou bývania? Pred rozhodnutím, ktoré by im mohlo zmeniť budúcnosť? Určite už mnohí.

Riešenie bývania sa objaví najmä pri plánovaní budúcnosti. Pri plánovaní rodiny a detí. Kúpa bytu sa nedá vyriešiť zo dňa na deň, je potrebné si zvážiť všetky pre a proti. Viem, že mnohí moji známi si týmto tiež prešli. Strávili dlhé hodiny premýšľaním, kombinovaním, navrhovaním a hľadaním vysnívaného bytu. Je to beh na dlhé trate, ktorý v konečnom výsledku určite stojí za to.

 

Dovolím si tvrdiť, že najťažším rozhodovaním, čo sa bývania týka si prechádzajú najmä budúci obyvatelia Bratislavy. Prvým veľkým rozhodnutím, ktoré si musia títo obyvatelia premyslieť je lokalita. Mestská časť, ktorá by mladej rodine ponúkala všetko, čo k plnohodnotnému životu potrebujú.
Myslím si, že pre ľudí, ktorí plánujú rodinu budú vhodné mestské štvrte, ktoré ponúkajú zeleň, parky – v ktorých by si mohli po náročnom týždni oddýchnuť. Nasať novú energiu zo stromov a prírody navôkol. Takýchto mestských štvrtí je v Bratislave viac, ale tu nastáva otázka, či je pre nich prioritné byť aj v blízkosti mesta. Osobne si myslím, že toto je pre väčšinu rodín je dôležitou prioritou. Mnohí hľadajú lokalitu, ktorá by im poskytla zeleň, oddych ale taktiež všetko občianske vybavenie v tesnej blízkosti. A práve toto poskytuje jedine Ružinov.

Ružinov je mestská časť, ktorá ponúka naozaj skvelé podmienky na bývanie. Čo by si človek viac mohol priať ako mať len pár minút do práce, škôlku a školu „za rohom“, športové centrá len na skok od bytu. A park, ktorý by sa rozprestieral priamo pod oknami. Do centra mesta sa ľudia dostanú za pár minút na bicykli, čo je pre mnohých nesmiernou výhodou najmä v ranných hodinách, keď mesto zaplaví množstvo ľudí a všade kam sa pozriete je samá kolóna a vodiči si nervózne poklepkávajú prstami po volante. Z môjho pohľadu táto lokalita ponúka snáď všetko a vyhovie asi aj najnáročnejším požiadavkám jej obyvateľov.

Ďalšie dôležité rozhodnutie prichádza vo chvíli, keď ľudia hľadajúci nové bývanie, riešia dilemu nad samotnou nehnuteľnosťou. Novostavba alebo stará ošarpaná bytovka? Aj v tomto prípade rozhoduje blízke okolie. Čo chcete vidieť priamo z balkónu a čo keď vyjdete z bytového domu von?Dám ruku do ohňa za to, že väčšina nádejných obyvateľov Bratislavy si radšej vyberie byt s upraveným okolím. So zeleňou, ktorá sa mu ponúka a ku ktorej sa môže uchýliť, keď si chce po rušnom dni v práci dopriať trochu oddychu a blízkosť prírody.
Ďalším rozhodujúcim faktom je dôležitosť výhľadu. Keď sa pozrie človek z okna nechce vidieť parkovisko plné áut. Chce vidieť niečo, čo mu dá silu, čo poteší jeho oko i ducha. A práve preto je tesná blízkosť parku či zelenej plochy veľkou výhodou. Čo sa týka otázky novostavby a starého bytového domu – faktom je, že dnešné novostavby sú postavené podľa istých bezpečnostných parametrov a striktných plánov. Takže u mňa túto otázku vyhrala jednoznačne novostavba, o ktorej si myslím, že je v dnešnej dobe najbezpečnejšou voľbou. V mnohých novostavbách sú ceny bytov lacnejšie ako ceny starých bytov v rovnakej lokalite. Tiež máte možnosť väčšieho výberu bytov podľa svojich predstáv. Podstatná je aj otázka parkovania. Pri novostavbách máte možnosť zakúpiť k bytu vlastné parkovacie státie.
 

Ešte stále neviete, pre aký byt sa rozhodnúť? Tak si to všetko zhrnieme.. Najvýhodnejšou lokalitou pre rodiny s deťmi je určite Ružinov, ktorý ponúka všetky služby, čo bežná rodina pravidelne využíva. Obyvateľ Ružinova sa nachádza v centre diania, ale taktiež má aj svoje miesto, kde sa nikto iný nedostane a kde môže v tichu a tieni stromov tráviť čas podľa svojich predstáv. Musím skonštatovať, že pár starších bytových domov má park len pár metrov od bytu, ale novostavba, ktorá ponúka takúto výhodu len jedna – CityPark Ružinov. Je to projekt, ktorý tu mal byť už dávno. Spojenie výborne dispozične riešených bytov, skvelej lokality a nádherného výhľadu sa nedá len tak prehliadnuť. Som presvedčená, že práve toto je projekt, ktorý môže splniť sny o bývaní nejednej rodine.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?